כללית
מנגנון השמיעה האנושי הוא המנגנון הסטריאופוני המתקדם ביותר והוא מספק שמיעה מרחבית , עומק ואיזון.
פיענוח השמיעה אינו קורה באוזניים אלא במוח. המוח זקוק למידע מהימן עמ"נ לפענח צלילים. שימוש במכשיר אחד , כאשר הבדיקות מצביעות על כך ששתי האוזניים זקוקות להגברה , מצמצם את יכולת המוח לשמוע ב-% 50 וגם אינו מאפשר תחושת עומק ומרחב.
להלן 7 סיבות להרכיב 2 מכשירי שמיעה - אם הבדיקות מצביעות על צורך בכך:

1. יש צורך בפחות עוצמה כאשר מרכיבים 2 מכשירים . כאשר שתי האוזניים שומעות יחד נדרשת עוצמה נמוכה יותר לשמיעה נוחה . השמיעה תהיה יעילה ובהירה יותר עם שני מכשירים מאשר שמיעה חד-צדדית . העוצמה הנמוכה יותר שנדרשת תשמור עליך מפגיעה ע"י הגברת יתר . היתרון הבולט הוא שצלילים חזקים נוחים יותר ויש צורך להתאמץ פחות עמ"נ להקשיב.
2. שמיעה דו-צדדית מאפשרת עומק בקליטתה . כל מי שנהנה ממוסיקה בסטריאו , בהשוואה למונו, יודע את ההבדל . מונו גורם לצלילים להישמע שטוחים , רדודים ולא טבעיים . המוח שלך מסוגל לשמוע סטריאופונית אבל לשם כך הצלילים צריכים להגיע לשתי האוזניים .
לא רק שהצלילים טבעיים יותר , הם גם מובנים ובהירים יותר.
3. מי ששומע באוזן אחת תמיד תוהה מאיפה בא הצליל , איפה נמצא הדובר.
אבחנה במיקום ומקור הצליל מונע אי נעימויות ומציל חיים . מי ששומע באוזן אחת אף פעם לא יודע מאיזה כיוון חריקת המכונית , אלא אם כן הוא רואה אותה .
שמיעה עם שתי אוזניים מאפשרת לזהות את כיוון ומקור הצליל ולמקם את הצליל לא רק במאוזן אלא גם במאונך , 360 מעלות בכל הכיוונים .
4. שמיעה דו-צדדית מהווה יתרון תקשורתי חשוב ומאפשרת קשב והתייחסות לסובבים בכל צד .
נימוסים טובים מחייבים שתי אוזניים . מי שמאזין באוזן אחת יכול להיחשב לא מנומס מכיוון . שהוא נוטה להתעלם ממי שמדבר בצד השני
בפגישות , הן במסגרת העבודה והן בנסיבות חברתיות שמיעה דו-צדדית חיונית ביותר.
5. תן למוח שלך את הדרוש לו לאינטליגנציה שמיעתית .
שני חלקי המוח שלך עובדים בהרמוניה כדי לספק לך את התמונה השמיעתית . בדיוק כפי שהמוח שלך הופך את שתי התמונות ששתי עינייך רואות לתמונה אחת , אותה תפיסה מיוחדת קורת עם שתי אוזנייך . זהו האות השונה שכל אוזן שולחת למוח שמאפשר תפיסה זו.
האותות מהאוזניים מגיעים למוח באמצעות מסלולים שונים ; חלקם עוברים מצד לצד ומגרים את הצד הנגדי של המוח , אחרים מגרים אותו צד . דגמים מורכבים אלה של הגירויים מאפשרים אינטליגנציה שמיעתית . אם שני הצדדים אינם חולקים את האותות , האינטליגנציה השמיעתית מצטמצמת . שמיעה דו-צדדית עוזרת לאוזניים להעביר את האותות לשני צידי המוח ועל-ידי כך מגבירה את האינטליגנציה השמיעתית .
6 שתי אוזניים שומעות יותר טוב ברעש . כאשר כמה אנשים מדברים בו זמנית , למשל במסעדה , יותר קשה להבין את האדם בשולחן שלך . מי ששומע באוזן אחת מקבל תחושה שכל הקולות מתערבבים . הבנת דבור במקומות רועשים קשה עם שתי אוזניים ובלתי אפשרית עם אוזן אחת. שמיעה באמצעות שני מכשירים נותנת את הסיכוי הטוב ביותר לשמיעה בסביבה רועשת .
7. איכות צליל היא איכות חיים . רוב רובם של הנעזרים במכשירי שמיעה שהשתמשו גם בשני
מכשירים וגם באחד מדווחים על שיפור משמעותי באיכות הצליל . רוב האנשים המרכיבים שני מכשירים יאמרו לך שהקשבה עם שתי אוזניים היא הדרך היחידה להנות מהעולם בו אנו חיים . יש יתרון עצום בשמיעת צליל איכותי לעומת התמודדות עם המטרד של צליל דל .
אם אתה זקוק לשני מכשירים אל תוותר על האפשרות להעשיר את איכות השמיעה וההקשבה שלך.